Tenis | Simona Halep, învinsă de Amanda Anisimova, în sferturi la Roland Garros

  • 06 Iunie 2019 14:38
Tenis | Simona Halep, învinsă de Amanda Anisimova, în sferturi la Roland Garros

Campioana en titre de la Roland Garros, românca Simona Halep, a fost învinsă fără drept de apel de americanca Amanda Anisimova (17 ani), cu 6-2, 6-4, joi, în sferturile de finală ale turneului parizian de Mare Șlem, scrie Agerpres.

Sursa:Agerpres

Tags

Alte Noutati

LIVE: Colectia de Jazz cu Daniela Nicolae
Meteo Chișinău
26,63
Cer acoperit de nori
Umiditate:53 %
Vint:0,45 m/s
Wed
23
Thu
23
Fri
23
Sat
23
Sun
24
Arhivă Radio Chișinău