Ministerul Agriculturii a rămas fără un viceministru

  • 16 Decembrie 2015 16:06

Eduard Grama a fost eliberat miercuri, 16 decembrie, din funcție, din propria inițiativă, în cadrul ședinței Cabinetului de Miniștri.

Anunțul a fost făcut de premierul interimar, Gheorghe Brega, care nu a specificat motivele ce au stat la baza demisiei lui Eduard Grama. Acesta a fost numit în funcție pe 20 mai 2015.

Ministerul Agriculturii mai are doi miniștri-adjuncți: Vlad Loghin și Nicolae Olaru.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Obiectiv, România!
Meteo Chișinău
27,83
Cer acoperit de nori
Umiditate:56 %
Vint:1,62 m/s
Wed
23
Thu
23
Fri
23
Sat
23
Sun
24
Arhivă Radio Chișinău