România | Nou record de pacienți internați în stare gravă. Alți 120 de români au murit din cauza COVID-19

  • 05 Aprilie 2021 13:19
România | Nou record de pacienți internați în stare gravă. Alți 120 de români au murit din cauza COVID-19

În ultimele 24 de ore au fost raportate 3.611 cazuri noi de COVID-19. Alți 120 de români au murit după ce s-au infectat cu coronavirus. La ATI sunt internați 1.478 de pacienți COVID, cel mai mare număr de la începutul pandemiei, comunică Digi24.ro.

Până astăzi, 5 aprilie, pe teritoriul României, au fost confirmate 977.986 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19).

875.487 de pacienți au fost declarați vindecați.

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 3.611 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv.

Până astăzi, 24.190 de persoane diagnosticate cu infecție cu SARS – CoV – 2 au decedat.

Sursa: DIGI24

 

Tags

Alte Noutati

LIVE: Știri Radio Chișinău
Meteo Chișinău
32,74
Nori împrăștiați
Umiditate:21 %
Vint:0,45 m/s
Wed
23
Thu
24
Fri
24
Sat
21
Sun
25
Arhivă Radio Chișinău