Pauza de cafea | Despre migrație
-
14 August 2017 15:49
00:00:00
00:00:00
![](https://media.radiochisinau.md/image/201708/640x360/8d5b3b1bf576558e9e01dff373873624.jpg)
Am discutat de multe ori la Pauza de cafea despre migrație cu persoane care au migrat din diverse motive, dar toți din proprie inițiativă.
Azi vă invit să-l cunoaștem pe Vladimir Corolețchi, un tânăr care face parte din a doua generație de migranți, plecat în Italia de la 16 ani și pentru care stabilirea într-o altă țară a fost determinată de decizia familiei. Cum e să crești în două țări, două culturi și cum se reflectă experiența de migrație în poeziile și proza lui Vladimir povestim azi la Pauza de cafea.