O pisică se plimbă de trei ani cu metroul din Tokyo

  • 10 Aprilie 2016 11:26
O pisică se plimbă de trei ani cu metroul din Tokyo

Călătorii care folosesc linia de metrou Seibu Ikebukuro din capitala Japoniei se pot întâlni într-unul dintre vagoane cu o pisică, relatează ediția franceză a publicației Huffington Post.

Citând presa locală, site-ul The Dodo relatează că felina — întotdeauna aceeași — a fost adesea văzută în metroul din Tokyo. În plus, dacă ar fi să credem informația publicată în Journal de Montreal, pisica ar fi început să călătorească cu linia Seibu Ikebukuro în urmă cu trei ani. 
 
 
Chiar dacă nimeni nu poate confirma această informație, mărturiile călătorilor și fotografiile postate pe Twitter tind să o adeverească, explică și LoveMeow.
 
Sursa: Agerpres.ro
Tags

Alte Noutati

LIVE: Colectia de Jazz cu Daniela Nicolae
Meteo Chișinău
26,63
Cer acoperit de nori
Umiditate:53 %
Vint:0,45 m/s
Wed
23
Thu
23
Fri
23
Sat
23
Sun
24
Arhivă Radio Chișinău