Mesajul prim-ministrei Natalia Gavrilița, cu ocazia Sărbătorilor de Paști (video)

  • 24 Aprilie 2022 16:13
Mesajul prim-ministrei Natalia Gavrilița, cu ocazia Sărbătorilor de Paști (video)

Premierul Natalia Gavriliță a felicitat cetățenii Rep. Molodva cu ocazia Sărbătorii Învierii Domnului. „Omenirea are o mulțime de probleme și pentru nici una din ele războiul nu este o soluție”, a menționat Natalia Gavriliță, într-un mesaj video postat pe Facebook, referindu-se la cetățenii ucraineni care fug din calea exploziilor.

”Gândurile și rugăciunile noastre sunt alături de oameni care în aceste momente sunt prinși în calvarul agresiunilor militare- soldați, tineri, bătrâni, femei, copii, civili aflați în calea exploziilor. Fie ca Dumnezeu să îi păzească de pericol și să dea înțelepciune celor care țin degetul pe trăgaci.
Lumina sărbătorilor de Paști ne umple inimile de speranță. Azi, ca niciodată, ne dorim să fim în sânul familiilor, să ne bucurăm de ce avem, să fie pace, să fim sănătoși și să fim împreună. Simbolul Învierii Domnului este o lecție permanentă de ridicare de-asupra grijilor, patimilor și neplăcerilor lumești.
Vă doresc să aveți inimă curată și să vă bucurați de sfintele sărbători alături de cei dragi. Hristos a Înviat! ”   

Tags

Alte Noutati

LIVE: Colectia de Jazz cu Daniela Nicolae
Meteo Chișinău
26,63
Cer acoperit de nori
Umiditate:53 %
Vint:0,45 m/s
Wed
23
Thu
23
Fri
23
Sat
23
Sun
24
Arhivă Radio Chișinău