Israelul a lansat un nou satelit de spionaj, pentru monitorizarea țărilor "ostile"

  • 06 Iulie 2020 12:51
Israelul a lansat un nou satelit de spionaj, pentru monitorizarea țărilor

Israelul a lansat un nou satelit de spionaj, pe fondul intensificării capacității de supraveghere a țării, pentru a monitoriza state pe care le consideră "ostile", în special Iranul, transmite BBC.

Ministrul israelian al apărării, Benny Gantz, a declarat că superioritatea tehnologică și capacitatea de spionaj sunt esențiale pentru securitatea națională. 

Tags

Alte Noutati

LIVE: Muzică
Meteo Chișinău
21,07
Cer fragmentat
Umiditate:78 %
Vint:1,82 m/s
Thu
24
Fri
23
Sat
23
Sun
25
Mon
27
Arhivă Radio Chișinău