Încă două decese din cauza COVID-19 în R.Moldova

  • 29 Aprilie 2020 18:02
Încă două decese din cauza COVID-19 în R.Moldova

Ministerul Sănătății, Muncii și Protecției Sociale anunță despre încă două decese din cauza noului coronavirus în R.Moldova.

Este vorba de o femeie de 85 ani, din Chișinău, internată la data de 18 aprilie, în cadrul spitalului clinic municipal nr. 1, care suferea și de cardiopatie ischemică, infarct miocardic vechi. Hipertensiune arterială. Diabet zaharat tip II. De asemenea, a murit și un bărbat de 51 ani, din Tiraspol, care avea și cardiomiopatie de geneză toxică.
În total, sunt înregistrate 111 decese din cauza noului tip de coronavirus.
 
 
Tags

Alte Noutati

LIVE: Bună dimineața, România!
Meteo Chișinău
16,63
Câțiva nori
Umiditate:82 %
Vint:0,32 m/s
Tue
24
Wed
22
Thu
22
Fri
21
Sat
18
Arhivă Radio Chișinău