Atacuri cu armă în SUA: 9 persoane au murit

  • 27 Februarie 2015 18:40
Atacuri cu armă în SUA: 9 persoane au murit

Nouă persoane au fost descoperite decedate în statul american Missouri, după mai multe atacuri cu armă comise aparent de același bărbat, care s-a sinucis ulterior, a anunțat vineri poliția locală, într-o conferință de presă, informează Agerpress.

Joi seara, în jurul orei locale 22.15, poliția comitatului Texas a fost anunțată de o femeie tânără că a auzit 'focuri de armă' într-o casă în care se afla, în micul oraș Tyrone.

Poliția a descoperit doi morți în această casă, după care, cu ocazia anchetei care a urmat, a descoperit alte cinci persoane ucise și una rănită în alte trei case din oraș.

Un trup neînsuflețit al unei femei în vârstă a mai fost descoperit într-o altă casă, însă, potrivit poliției, 'ar putea fi vorba de o moarte naturală'.

Persoana suspectată că ar fi autorul atacurilor, un bărbat de 36 de ani originar din acest oraș, a fost găsit mort într-o mașină, în comitatul vecin Shannon, după ce aparent s-ar fi sinucis.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Radiojurnal
Meteo Chișinău
-3,93
Cer acoperit de nori
Umiditate:83 %
Vint:5,14 m/s
Sun
-0
Mon
-0
Tue
-0
Wed
-0
Thu
1
Arhivă Radio Chișinău