Asistentul adjunct al Secretarului de Stat al SUA, George Kent, se află în R.Moldova și s-a întâlnit cu Maia Sandu și Andrei Năstase

  • 06 Decembrie 2019 13:04
Asistentul adjunct al Secretarului de Stat al SUA, George Kent, se află în R.Moldova și s-a întâlnit cu Maia Sandu și Andrei Năstase

Liderii de opoziție Maia Sandu și Andrei Năstase s-au întâlnit vineri cu asistentul adjunct pentru Afaceri Europene și Eurasiatice al Secretarului de Stat al SUA, George Kent.

Oficialul american se află într-o vizită de lucru în R. Moldova. Despre aceasta a anunțat pe facebook Andrei Năstase, care a postat o fotografie cu diplomatul. El a subliniat că a fost "o întâlnire matinală fructuoasă".

La discuții a participat și Ambasadorul SUA în RM, Dereck J. Hogan.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Radiojurnalul de prânz București
Meteo Chișinău
32,68
Cer senin
Umiditate:42 %
Vint:3,78 m/s
Mon
28
Tue
29
Wed
26
Thu
24
Fri
20
Arhivă Radio Chișinău