VIDEO | Rusia - România, scor 1-0

• 16 Noiembrie 2016 09:23

Echipa națională a României a fost învinsă de către Rusia cu scorul de 1-0, în meciul amical disputat la Grozny, în Cecenia. Deși jocul prestat de ”tricolori” a fost unul de slabă calitate, se poate spune că formația lui Christoph Daum a pierdut și din cauza deciziilor arbitrilor, transmite Digisport.

Unicul gol al meciului a fost marcat de către mijlocașul lui Rubin Kazan, Magomed Ozdoyev, în minutul 90+3 al întâlnirii, dintr-o poziție de ofsaid nesancționată de către unul dintre asistenții arbitrului Aleksei Kulbakov.

Înainte de respectivul moment, în minutul 71, centralul din Belarus a refuzat să acorde penalty, deși Florin Andone a fost faultat în careu de către Semenov. Mai mult, după acea fază, Kulbakov i-a acordat cartonașul galben lui Andrei Prepeliță, în urma protestelor.