Un nou deces din cauza COVID-19 în R.Moldova. Bilanțul a ajuns la 32 de cazuri
-
12 Aprilie 2020 22:15
O femeie de 60 ani, din Ștefan Vodă, a decedat din cauza COVID-19. Astfel, bilanțul persoanelor care au pierdut lupta cu noul coronavirus a ajuns la 32.
Femeia era internată în cadrul Spitalului Raional Căușeni, potrivit unui comunicat al Ministerului Sănătății.
În total, în Republica Moldova sunt înregistrate 1 662 cazuri de COVID-19, dintre care 32 de decese și 94 persoane tratate. În afară de femeia de la Ștefan Vodă, a murit astăzi, 12 aprilie, din cauza noului coronavirus și un bărbat în vârstă de 59 de ani din Tiraspol.

