Un nou deces din cauza COVID-19 în R.Moldova
-
27 Aprilie 2020 17:33
Ministerul Sănătății, Muncii și Protecției Sociale anunță despre un nou deces din cauza COVID-19.
Este vorba de o femeie de 59 ani, din raionul Ștefan-Vodă. Internată în stare gravă la data de 24 aprilie, în cadrul spitalului raional Căușeni. Ea suferea de hipotiroidie. Obezitate gr.I.
În total, 102 persoane au murit din cauza noului coronavirus. Astăzi, au fost anunțate șase cazuri de deces. Numărul total de infectări este de 3.481.

