Un alt deces provocat de COVID-19 a fost înregistrat în R.Moldova
-
28 Aprilie 2020 10:30
Ministerul Sanatatii informeaza despre un alt deces provocat de COVID-19. Este vorba despre o femeie de 65 ani din Soroca, angajată în cadrul Spitalului din Soroca, în calitate de bufetieră. Internată la data de 13 aprilie la Spitalul Clinic Republican. Comorbidități: insuficiență cardiacă. Obezitate gr.II.
Până în prezent, în R.Moldova din cazua coronavirusului au murit 103 persoane.

