Steaua s-a calificat în optimile Ligii Europa

• 22 Februarie 2013 10:05

Steaua s-a calificat în optimile de finală ale Ligii Europa după scorul de 4-2 la loviturile de departajare cu Ajax Amsterdam.

Joi, 22 februarie, pe stadionul Arena Națională, echipa Steaua București s-a calificat în optimile Ligii Europa, după ce a învins, după un meci de senzație, cu scorul de 4-2 la loviturile de departajare, formația olandeză Ajax Amsterdam, în manșa secundă a 16-imilor competiției.

După 120 de minute de joc, scorul era 2-0, golurile fiind marcate de Latovlevici în minutul 38 și Chiricheș, minutul 76.

La loviturile de departajare, pentru Steaua au înscris Rusescu, Nikolici, Filip și Latovlevici, iar pentru Ajax au marcat Eriksen și De Jong și au ratat Schone și Moisander.

Audio
: Gol Latovlevic, minutul 38. Comentator Adrian Soare

Audio
: Gol Chiricheș, minutul 76. Comentator Robert Șișcă

Audio
: Golul calificării, Iasmin Latovlevic la loviturile de departajare. Comentatori Adrian Soare și Robert Șișcă