Steaua București - Chelsea Londra, scor 0-4
-
02 Octombrie 2013 09:49
Steaua București a suferit o nouă înfrângere usturătoare în Liga Campionilor.
Marți, 1 octombrie, pe Arena Națională, campioana României a pierdut cu scorul de 0-4 în partida cu Chelsea Londra.
În celălalt meci al grupei, Shalke 04 s-a impus cu 1-0 în Elveția cu FC Basel. După două etape, Shalke este lidera grupei F) cu 6 puncte, Chelsea și Basel totalizează câte 3 puncte, iar Steaua ocupă ultimul loc în grupă, fără puncte și fără gol marcat.
În celelalte trei grupe s-au înregistrat următoarele rezultate:
în grupa F) Arsenal – Napoli 2:0 și Dortmund – Marseille 3:0;
în grupa G) Zenit – Austria Viena 0:0 și Porto – Atletico Madrid 1:2;
în grupa H) Ajax – AC Milan 1:1 și Celtic – Barcelona 0:1.

