Sheriff Tiraspol a remizat pe terenul echipei Legia Varșovia

• 18 August 2017 09:45

Sheriff Tiraspol a terminat la egalitate, scor 1-1, prima manșă cu Legia Varșovia, din cadrul play-offului Ligii Europa, transmite IPN.

Mijlocașul finlandez Kasper Hamalainen a deschis scorul în minutul 76, dar Sheriff a restabilit egalitatea în minutul 87. Jairo a executat cornerul, iar Cyrille Bayala a înscris cu o lovitură de cap. ”Legia și fosta adversară a noastră, Qarabag, joacă un fotbal asemănător. Vom încerca de această dată să reușim victoria la Tiraspol”, a declarat la conferința de presă antrenorul echipei Sheriff, Roberto Bordin.

Returul Sheriff - Legia va avea loc pe 24 august, la Tiraspol. Campioana Moldovei se poate califica în grupele Ligii Europa și cu un rezultat alb, 0-0. Sheriff a mai jucat de 3 ori în grupele acestei competiții.