Sheriff se desparte de patru jucători
-
10 Ianuarie 2017 17:42
Sheriff Tiraspol a anunțat că se desparte de patru jucători. Printre ei se află și căpitanul echipei, bosniacul Mateo Susic, transmite IPN.
Contractul lui Susic a expirat, iar fundașul de 26 de ani nu a dorit să-și prelungească angajamentul. El a evoluat doi ani pentru Sheriff, reușind două goluri în 60 de meciuri. Alți doi jucători care au părăsit Divizia Națională sunt croații Josip Ivancic și Dino Skvorc.
De asemenea, Sheriff i-a reziliat contractul internaționalului moldovean Vladislav Ivanov. El a jucat doar jumătate de an pentru echipa antrenată de italianul Roberto Bordin.

