Șefa spitalului raional din Comrat, infectată cu COVID-19. „Era imposibil să evit contaminarea. Activăm în epicentrul luptei cu coronavirusul”

  • 24 Iunie 2020 15:42
Șefa spitalului raional din Comrat, infectată cu COVID-19. „Era imposibil să evit contaminarea. Activăm în epicentrul luptei cu coronavirusul”

Șefa spitalului raional din Comrat, Nina Răilean a fost confirmată pozitiv cu COVID-19 și a venit cu un îndemn pentru cetățeni.

Potrivit gagauzinfo.md, ea a menționat că suferă de formă ușoară a bolii, se simte slăbită și nu are o temperatură mare a corpului. „Noi activăm chiar în epicentrul luptei cu coronavirus. Era imposibil de evitat contaminarea”, a declarat Nina Răilean. 

Medicul a îndemnat cetățenii care au simptome similare infectării cu COVID-19 să apeleze la medicul de familie și să înceapă vindecarea, să respecte recomandările medicului și să bea cât mai multă apă. 

Tags

Alte Noutati

LIVE: Ora de vârf cu Corneliu Rusnac
Meteo Chișinău
29,17
Câțiva nori
Umiditate:50 %
Vint:4,1 m/s
Thu
24
Fri
23
Sat
23
Sun
25
Mon
28
Arhivă Radio Chișinău