Șefa spitalului raional din Comrat, infectată cu COVID-19. „Era imposibil să evit contaminarea. Activăm în epicentrul luptei cu coronavirusul”
-
24 Iunie 2020 15:42
Șefa spitalului raional din Comrat, Nina Răilean a fost confirmată pozitiv cu COVID-19 și a venit cu un îndemn pentru cetățeni.
Potrivit gagauzinfo.md, ea a menționat că suferă de formă ușoară a bolii, se simte slăbită și nu are o temperatură mare a corpului. „Noi activăm chiar în epicentrul luptei cu coronavirus. Era imposibil de evitat contaminarea”, a declarat Nina Răilean.
Medicul a îndemnat cetățenii care au simptome similare infectării cu COVID-19 să apeleze la medicul de familie și să înceapă vindecarea, să respecte recomandările medicului și să bea cât mai multă apă.

