Sancțiuni la Grădinița Nr. 35 unde patru copii s-au intoxicat

  • 24 Martie 2014 11:06
Sancțiuni la Grădinița Nr. 35 unde patru copii s-au intoxicat

Educatoarea de la Grădinița nr. 35 din capitală, unde patru copii s-au intoxicat săptămâna trecută, va fi eliberată din funcție, iar directoarea instituției a primit mustrare, a anunțat șefa direcției municipale Educație, Tatiana Tverdohleb. Copii s-au intoxicat cu semințele unei plante decorative din curtea grădiniței și au fost internați în spital. 

Educatoarea de la Grădinița nr. 35 din capitală, unde patru copii s-au intoxicat săptămâna trecută, va fi eliberată din funcție, iar directoarea instituției a primit mustrare, a anunțat șefa direcției municipale Educație, Tatiana Tverdohleb. Copii s-au intoxicat cu semințele unei plante decorative din curtea grădiniței și au fost internați în spital. 

Tags

Alte Noutati

LIVE: MUZICĂ
Meteo Chișinău
17,74
Câțiva nori
Umiditate:79 %
Vint:0,02 m/s
Tue
23
Wed
22
Thu
23
Fri
20
Sat
19
Arhivă Radio Chișinău