Radu Albot a fost eliminat de la turneul din Stockholm

  • 21 Octombrie 2016 14:27
Radu Albot a fost eliminat de la turneul din Stockholm

După victoria de senzație în fața americanului Steve Johnson, locul 24 în clasamentul ATP, tenismenul moldovean Radu Albot n-a mai reușit să depășească un tur la turneul ATP de la Stockholm, transmite IPN.

Albot, locul 103 ATP, a cedat în optimi, scor 6-7, 3-6, neamțului Tobias Kamke, aflat pe poziția 132 în lume.

Tenismenul de 26 de ani n-a reușit deocamdată să câștige un turneu din seria ATP la simplu. În schimb la dublu, Albot s-a impus anul trecut la competiția ATP de la Istanbul, facând pereche cu sârbul Dusan Lajovic.

Radu Albot este și primul tenismen moldovean care a reușit calificarea la Jocurile Olimpice. La Rio în acest an, Albot a reușit să depășească un tur.

Tags

Alte Noutati

LIVE:  Știri
Meteo Chișinău
18,29
Cer senin
Umiditate:84 %
Vint:1,73 m/s
Sun
26
Mon
28
Tue
29
Wed
26
Thu
26
Arhivă Radio Chișinău