Petrocub se menține pe locul 2 în Divizia Națională

• 22 Octombrie 2020 12:03

Petrocub a obținut a 10-a victorie a stagiunii. Echipa antrenată de Lilian Popescu a învins-o din nou pe Speranța. La Hâncești a fost consemnat rezultatul 2-0, transmite IPN.

Golurile au fost marcate în prima repriză. Ion Jardan a ajuns la 3 goluri în actualul sezon după reușita din minutul 31, iar Vadim Gulceac a înscris direct din corner patru minute mai târziu.

Următorul meci, Petrocub îl va disputa duminică, 25 octombrie, pe terenul lui Sfîntul Gheorghe. „Cu siguranță, va fi un meci tare, pe alocuri tensionat. Se vor duela două echipe bune”, a declarat antrenorul secund al formației Petrocub, Marcel Reșitca.

Într-o altă partidă a etapei a 15-a, Dacia-Buiucani a dispus de Codru Lozova, cu 1-0. Singurul gol a fost marcat de Nicu Namolovan, în minutul 52.