Petrocub se menține lider în Divizia Națională

• 18 Octombrie 2021 15:43

Golgheterul campionatului Vladimir Ambros a ajuns la 10 goluri în actuala stagiune după ce a înscris și a adus victoria echipei Petrocub în duelul cu Zimbru, scor 1-0, transmite IPN.

Petrocub și-a păstrat avansul de un punct față de Milsami, care s-a impus cu 3-1 în fața lui Dinamo-Auto. Antoniuc a transformat un penalty în prima repriză, iar Mihaliov a egalat în minutul 69. În ultimul sfert de oră, Istrati a reușit dubla.

Sheriff a surclasat-o pe Sfîntul Gheorghe cu 4-0, la capătul unui meci în care a marcat de trei ori în primele 25 de minute, prin Arboleda, Castaneda și Bruno. Dago a stabilit scorul final în ultimul minut.

La Bender, FC Bălți a dispus de FC Florești cu 3-1. Echipa din Florești a condus cu 1-0 din minutul 4, dar FC Bălți a reușit să obțină a 6-a victorie a stagiunii.

În următoarea etapă, pe 22 și 23 octombrie, sunt programate partidele: Zimbru - Dinamo-Auto, FC Florești - Petrocub, Sheriff - FC Bălți și Milsami - Sfîntul Gheorghe.