Patru echipaje de pompieri au intervenit în urma unei deflagrații într-un bloc din capitală: o persoană, transportată la spital

  • 14 Martie 16:52
Patru echipaje de pompieri au intervenit în urma unei deflagrații într-un bloc din capitală: o persoană, transportată la spital

O deflagrație urmată de incendiu a avut loc astăzi într-un apartament din capitală, iar o persoană a fost preluată de ambulanță, comunică MOLDPRES.

Ofițerul de presă al IGSU, Liliana Pușcașu, a menționat pentru MOLDPRES că flăcările au izbucnit la etajul patru al blocului. La fața locului au intervenit patru echipaje de pompieri, care au reușit să localizeze incendiul la ora 14:38.

Pompierii continuă lucrările pentru lichidarea completă a focului, iar cauza deflagrației și circumstanțele incidentului urmează să fie stabilite de specialiști.

Autoritățile recomandă locatarilor blocului să fie precauți și să evite apropierea de zona afectată până la finalizarea intervenției.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Dor de Izvor cu Maria Mocanu
Meteo Chișinău
18,29
Cer acoperit de nori
Umiditate:56 %
Vint:0,45 m/s
Sat
21
Sun
18
Mon
19
Tue
21
Wed
24
Arhivă Radio Chișinău