O nouă prestație excelentă a naționalei Republicii Moldova în preliminariile EURO 2024

• 16 Octombrie 2023 08:39

Naționala Republicii Moldova a avut o prestație excelentă la Varșovia, contra selecționatei Poloniei, într-un meci extrem de important din preliminariile Campionatului European 2024, încheiat la egalitate, 1-1, scrie TVR Moldova.

Ion Nicolaescu a marcat golul său cu numărul 14 la Națională, deschizând scorul în minutul 26.

Selecționata Republicii Moldova a condus Polonia la pauză cu 1-0, dar gazdele au egalat în debutul reprizei secunde prin Karol Świderski.

După acest rezultat, Republica Moldova păstrează șanse de calificare la EURO 2024.