O capsulă cu patru astronauți la bord a revenit pe Pământ, după o misiune de șase luni pe Stația Spațială Internațională

  • 09 Noiembrie 2021 10:37
O capsulă cu patru astronauți la bord a revenit pe Pământ, după o misiune de șase luni pe Stația Spațială Internațională

Patru astronauți au revenit pe Pământ la bordul unei capsule SpaceX, la finalul unei misiuni de șase luni pe Stația Spațială Internațională, transmite Rador.

Capsula a ajuns în largul Golfului Mexic, în zona de coastă a statului american Florida, în apropiere de Pensacola, la doar opt ore după părăsirea stației spațiale.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Fonograf cu Victor Buruiană
Meteo Chișinău
28,67
Câțiva nori
Umiditate:56 %
Vint:3,4 m/s
Thu
24
Fri
23
Sat
23
Sun
25
Mon
28
Arhivă Radio Chișinău