O capsulă cu patru astronauți la bord a revenit pe Pământ, după o misiune de șase luni pe Stația Spațială Internațională

  • 09 Noiembrie 2021 10:37
O capsulă cu patru astronauți la bord a revenit pe Pământ, după o misiune de șase luni pe Stația Spațială Internațională

Patru astronauți au revenit pe Pământ la bordul unei capsule SpaceX, la finalul unei misiuni de șase luni pe Stația Spațială Internațională, transmite Rador.

Capsula a ajuns în largul Golfului Mexic, în zona de coastă a statului american Florida, în apropiere de Pensacola, la doar opt ore după părăsirea stației spațiale.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Istoria la pachet cu Gheorghe Cojocaru
Meteo Chișinău
25,46
Cer acoperit de nori
Umiditate:61 %
Vint:3,44 m/s
Thu
24
Fri
23
Sat
24
Sun
25
Mon
27
Arhivă Radio Chișinău