Nicolae Botgros pleacă din Parlament: Când și-a depus mandatul de deputat
-
24 Martie 15:17
Maestrul Nicolae Botgros și-a depus mandatul de deputat. Informați a fost confirmată de serviciul de presă al Legislativului.
Nicolae Botgros a anunțat că și-a depus mandatul acum câteva zile și a menționat că își dorește să revină la muzică. Acesta a menționat că mâine ar urma să fie ultima lui zi de muncă în Legislativ.
Nicolae Botgros este director artistic și prim‑dirijor al Orchestrei Naționale de Muzică Populară „Lăutarii”, una dintre cele mai renumite orchestre din țară.
Acesta a intrat în politică ca membru al Partidului Acțiune și Solidaritate (PAS) și a fost ales deputat în Parlamentul Republicii Moldova.

