Naționala U17 a R.Moldova va participa la Turneul de Dezvoltare UEFA

  • 25 Aprilie 2017 07:56
Naționala U17 a R.Moldova va participa la Turneul de Dezvoltare UEFA

Naționala de juniori U17 a Republicii Moldova va participa săptămâna aceasta la Turneul de Dezvoltare al UEFA.

Competiția se va desfășura la Minsk în perioada 27 aprilie – 1 mai 2017 și va reuni patru echipe naționale: Belarus, Georgia, Letonia și Moldova.

Joi (27 aprilie, ora 14.00) naționala noastră va juca împotriva Georgiei, sâmbătă (29 aprilie, ora 14.00) va întâlni Letonia, iar luni (1 mai, ora 11.00) se va confrunta cu gazda concursului, Belarus. 

Selecționerul Sergiu Chirilov a convocat în lot jucători sub 17 ani, majoritatea dintre aceștia fiind legitimați la cluburile de top din Divizia Națională, precum Sheriff Tiraspol, Dacia și Zimbru Chișinău.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Obiectiv, România!
Meteo Chișinău
29,4
Cer fragmentat
Umiditate:47 %
Vint:1,74 m/s
Sat
23
Sun
25
Mon
28
Tue
28
Wed
29
Arhivă Radio Chișinău