Meci amical: San-Marino – R.Moldova 0:2

• 20 Martie 2017 08:44

Naționala R. Moldova la fotbal a dispus cu scorul de 2-0 de reprezentativa statului San Marino într-o partidă amicală disputată duminică în deplasare.

Tricolorii au deschis scorul la mijlocul primei reprize prin fundașul Veaceslav Posmac (min. 26), golul al doilea fiind reușit în repriza secundă de mijlocașul Alexandru Gațcan (min. 72).

În acest amical, Igor Dobrovolski a utilizat doar jucători din campionatul intern, singura excepție fiind Alexandru Gațcan care evoluează la FC Rostov.

Cu această reușită, Moldova a obținut a șasea victorie în tot atâtea partide disputate în fața modestei echipe San-Marino, locul 203 în clasamentul FIFA.

Pentru echipa noastră urmează partida oficială cu Austria din cadrul campaniei de calificare la Campionatul Mondial din 2018, programată la Viena pe 24 martie.