Luptătorul Valentin Petic a obținut medalia de argint la turneul Zagreb Open

  • 08 Februarie 2025 15:35
Luptătorul Valentin Petic a obținut medalia de argint la turneul Zagreb Open

Luptătorul de stil greco-roman Valentin Petic a obținut medalia de argint la prestigiosul turneu Zagreb Open. Anunțul a fost făcut de Comitetul Național Olimpic și Sportiv.

Sportivul, antrenat de Mihai Cucul, a reușit să-i învingă pe românul Răzvan Arnaut, azerul Hasrat Jafarov și iranianul Ahmadreza Nezhad.

În finala categoriei de greutate de 67 de kilograme, Valentin Petic a cedat în fața norvegianului Haavard Joergensen.

Amintim că, Valentin Petic a debutat anul trecut la Jocurile Olimpice de la Paris, unde s-a clasat pe locul 9.

 

Tags

Alte Noutati

LIVE: Lumina cuvântului * Muzică
Meteo Chișinău
30,46
Cer senin
Umiditate:42 %
Vint:3,72 m/s
Mon
28
Tue
29
Wed
26
Thu
24
Fri
20
Arhivă Radio Chișinău