Încă un medic a fost răpus de COVID-19

  • 04 Ianuarie 2021 17:49
Încă un medic a fost răpus de COVID-19

Medicul Ion Duminică a fost răpus de COVID-19.

„Cu o dorință puternică de viață și cu o forță izbitoare a trecut în noul an, dar virusul nemilos i-a stins flacăra vieții. Astăzi a plecat în eternitate colegul nostru, medicul traumatolog Ion Duminică. Un luptător, un on cu suflet mare, un medic cu har de la Dumnezeu, speranța și blagoslovirea multor pacienți...”, scriu în mesajul de pe Facebook reprezentanți Spitalului Raional Hâncești.

Menționăm că zeci de angajați din cadrul sistemului de sănătate au cedat în fața COVID-19 de la debutu pandemiei în R.Moldova.

 

Tags

Alte Noutati

LIVE: La minut
Meteo Chișinău
30,67
Câțiva nori
Umiditate:40 %
Vint:4,74 m/s
Sat
23
Sun
25
Mon
28
Tue
29
Wed
30
Arhivă Radio Chișinău