Încă un deces din cauza COVID-19 a fost înregistrat în R.Moldova
-
05 Mai 2020 10:09
Un nou deces provocat de COVID-19 a fost înregistrat astăzi în Rep. Moldova/
Este vorba despre un bărbat în vârstă de 61 de ani din municipiul Chișinău. Acesta a fost internat la Spitalul Sfânta Treime din Capitală, însă, ulterior din cauza agravării stării de sănătate a fost transferat la Institutul de Medicină Urgentă. El suferea de hipertensiune arterială gr. III și insuficiență respiratorie gr. II-III.
Până acum în Republica Moldova au fost înregistrate 133 de decese provocate de COVID-19. Totodată, 1544 de persoane s-au vindecat.

