Încă două decese provocate de COVID-19 au fost înregistrate în R. Moldova
-
21 Aprilie 2020 11:55
Încă două decese provocate de COVID-19 au fost înregistrate astăzi în Rep. Moldova, potrivit unui comunicat al ministerului Sănătății, Muncii și Protecției Sociale
Este vorba despre două femei în vârstă de 81 de ani și 53 de ani din municipiul Chișinău. Una dintre ele suferea și de boli cronice. Astfel, numărul celor decedați de COVID-19 ajunge la 72 de persoane.
Până în prezent 505 persoane au fost vindecate de noul tip de coronavirus.

