În România gripa a mai facut o victimă

  • 06 Martie 2018 16:13
În România gripa a mai facut o victimă

Este vorba de un bărbat în vârstă de 80 de ani din București, care avea mai multe boli și nici nu fusese vaccinat antigripal.

Astfel numărul oamenilor uciți de virus de la începutul iernii, se ridică la 80, anunță Centrul Național de Supraveghere și Control al Bolilor Transmisibile, din cadrul Institutului Național de Sănătate Publică.

Sursa: Rador

Tags

Alte Noutati

LIVE: Radiojurnal București
Meteo Chișinău
19,96
Cer senin
Umiditate:80 %
Vint:1,61 m/s
Mon
28
Tue
29
Wed
27
Thu
26
Fri
22
Arhivă Radio Chișinău