Hackeri ruși au atacat rețelele a zeci de departamente guvernamentale din SUA, în ultimele zile

  • 23 Octombrie 2020 08:47
Hackeri ruși au atacat rețelele a zeci de departamente guvernamentale din SUA, în ultimele zile

Agenția Națională de Securitate din SUA a anunțat că hackeri ruși au atacat rețelele a zeci de departamente guvernamentale din SUA în ultimele zile și au furat date de pe cel puțin două servere.

Agenția a transmis că departamente de stat și locale, precum și rețele ale companiilor de aviație au fost atacate. Miercuri, directorul Serviciului național de informații a declarat că, atât Iranul, cât și Rusia au încercat să se implice în viitoarele alegeri din SUA.

Sursa: RADOR

Tags

Alte Noutati

LIVE: Muzică
Meteo Chișinău
18,85
Cer fragmentat
Umiditate:79 %
Vint:1,66 m/s
Wed
23
Thu
23
Fri
23
Sat
21
Sun
25
Arhivă Radio Chișinău