FOTO | Cea de-a XVII-a ediție a Simpozionului de Numismatică se desfășoară la Muzeul Național de Istorie

  • 05 Octombrie 2017 15:19
FOTO | Cea de-a XVII-a ediție a Simpozionului de Numismatică se desfășoară la Muzeul Național de Istorie

Cea de-a XVII-a ediție a Simpozionului de Numismatică se desfășoară pe 5 și 6 octombrie la Muzeul Național de Istorie a Moldovei.

Cercetători numismați și colecționari din Republica Moldova, Belarus, România, Slovacia și Ucraina vor discuta subiecte de numismatică generală, precum și subiecte legate de valorificarea materialului numismatic descoperit pe teritoriul Republicii Moldova și al țărilor de origine a participanților.

Evenimentul este organizat de Muzeul Național de Istorie a Moldovei în colaborare cu Institutul de Arheologie „Vasile Pârvan” al Academiei Române din București și Societatea Numismatică din Republica Moldova.

 

 

 

Tags

Alte Noutati

LIVE: Deschis în week-end
Meteo Chișinău
27,76
Nori împrăștiați
Umiditate:43 %
Vint:3,09 m/s
Sun
26
Mon
28
Tue
29
Wed
28
Thu
26
Arhivă Radio Chișinău