Finlanda - Moldova 1:0 în preliminariile Euro U21

• 01 Iunie 2014 21:19

Moldova a pierdut meciul din Finlanda contând pentru preliminariile campionatului european din 2015.

Naționala de tineret a Moldovei a fost învinsă de Finlanda cu scorul de 1-0 în preliminariile Campionatului european din 2015.

În partida disputată în Finlanda, tricolorii mici au ratat un penalti în repriza secundă după lovitura slabă a mijlocașului Gheorghe Anton de la Zimbru în min. 51. Peste exact patru minute finlandezii au marcat singurul gol al meciului prin D. Hatakka.

Naționala antrenată de Alexandru Curtianu rămâne pe locul secund în grupa I cu 13 puncte, având acum doar un punct avans față de Finlanda, dar după eșecul de ieri și-a înrăutățit șansele de calificare în premieră la un turneu final.

Moldova va susține următorul meci, de asemenea în deplasare, pe 5 iunie cu Lituania.