EURO 2024 | Meci „nebun” cu 4 goluri, jucat între Croația și Albania. Ambele echipe speră la calificarea în optimi

• 19 Iunie 18:27

Croația și Albania au remizat, scor 2-2, într-un meci nebun din etapa a 2-a a grupelor EURO 2024, disputat pe Volksparkstadion din Hamburg.

În prima repriză, albanezii au fost mai periculoși, după ce au avut mai multe contraatacuri ”tăioase” spre poarta lui Livakovic. Însă, acestea au venit după ce trupa pregătită de Silvinho (50 de ani) au decis scorul în minutul 11 prin Qazim Laci, scrie DigiSport.

În repriza a doua, albanezii s-au retras mai mult în propriul careu, iar de acest lucru au profitat croații, care au reușit să întoarcă scorul în doar două minute, după golul marcat de Andrej Kramaric în minutul 74 și autogolul lui Klaus Gjasula din minutul 76.

În final, albanezii au lovit din nou prin Gjasula, care și-a reparat eroarea din defensivă cu un gol egalizator.

În cele din urmă, partida s-a încheiat cu scorul de 2-2 și ambele echipe păstrează în continuare șanse de calificare în optimile EURO 2024.