Elevii dintr-un oraș important din România vor circula gratuit cu autobuzele

  • 05 Martie 2020 18:30
Elevii dintr-un oraș important din România vor circula gratuit cu autobuzele Mediafax

Elevii care învață în școlile din Constanța, România vor putea circula gratuit cu autobuzele din oraș, după ce joi consilierii locali au votat proiectul inițiat de primarul Decebal Făgădău.

Consilierii locali din Constanța au votat, joi, ca toți elevii care învață în școlile din oraș să beneficieze de transport public gratuit, scrie Mediafax.

Pentru a beneficia de gratuitate, tinerii trebuie să prezinte carnetul de elev sau adeverință care atestă că frecventează cursurile unei unități de învățământ din Constanța.

Tags

Alte Noutati

LIVE: MUZICĂ
Meteo Chișinău
27,74
Cer acoperit de nori
Umiditate:48 %
Vint:0,45 m/s
Wed
23
Thu
23
Fri
23
Sat
23
Sun
24
Arhivă Radio Chișinău