Echipa de fotbal „Sfîntul Gheorghe”, se menține pe locul 2 în Divizia Națională

• 19 August 2019 12:53

Petrocub nu a reușit să obțină a patra victorie consecutivă în Divizia Națională. Echipa antrenată de Lilian Popescu a cedat pe teren propriu în fața echipei Sfîntul Gheorghe, cu 0-2, în cadrul etapei a 18-a, transmite IPN.

Atacantul Vadim Cemîrtan a marcat ambele goluri, în minutele 67 și 71. Grație acestei victorii, Sfîntul Gheorghe s-a distanțat la 6 puncte de Petrocub.

„E plăcut să câștigi în fața unei astfel de echipe. Meciul a fost unul greu. Ne gândim deja la următorul meci cu Sheriff”, a declarat la conferința de presă antrenorul echipei Sfîntul Gheorghe, Serghei Cebotari.

Liderul Sheriff a obținut a 11-a victorie consecutivă, 2-1 cu Milsami. Kendysh și Boban au punctat pentru gazde, în timp ce Stînă a stabilit scorul final în minutul 41. În celelalte două partide ale rundei a 18-a s-au înregistrat rezultatele: Zimbru - Dinamo-Auto 2-2 și Speranța - Codru 1-0.