DOC | Deputații PAS o invită pe ministra Sănătății, Viorica Dumbrăveanu, în Parlament

  • 01 Mai 2020 18:33
DOC | Deputații PAS o invită pe ministra Sănătății, Viorica Dumbrăveanu, în Parlament

Deputații Partidului „Acțiune și Solidaritate” (PAS) o invită pe ministra Sănătății, Viorica Dumbrăveanu, în Parlament.

Ei doresc să discute cu Viorica Dumbrăveanu despre problemele cu care se confruntă sistemul medical în lupta cu COVID-19 și pentru a răspunde la întrebările deputaților.

Întâlnirea este preconizată pentru miercuri, 6 mai, ora 11.00, potrivit unui comunicat al formațiunii.

Menționăm că peste 1.000 de medici sunt infectați cu COVID-19 până la ora actuală, astăzi fiind înregistrate alte 13 de cazuri.

DOC | Deputații PAS o invită pe ministra Sănătății, Viorica Dumbrăveanu, în Parlament

DOC | Deputații PAS o invită pe ministra Sănătății, Viorica Dumbrăveanu, în Parlament

 
Tags

Alte Noutati

LIVE: MUZICĂ
Meteo Chișinău
27,74
Cer acoperit de nori
Umiditate:48 %
Vint:0,45 m/s
Wed
23
Thu
23
Fri
23
Sat
23
Sun
24
Arhivă Radio Chișinău