Cel mai bun rezultat al României la Olimpiada Internațională de Geografie

  • 06 August 2013 09:59
Cel mai bun rezultat al României la Olimpiada Internațională de Geografie

România s-a clasat pe locul întâi la Olimpiada Internațională de Geografie, desfășurată la Kyoto, în Japonia. Elevii români au câștigat trei medalii de aur și una de argint.

 

Elevii români au câștigat cinci medalii - două de aur, două de argint și una de bronz - și la Olimpiada Internațională de Astronomie și Astrofizică, desfășurată la Volos, în Grecia. Potrivit Ministerului Educației de la București, acesta este cel mai bun rezultat al României în istoria participării la competiție. 

Tags

Alte Noutati

LIVE: Muzică
Meteo Chișinău
21,07
Cer fragmentat
Umiditate:78 %
Vint:1,82 m/s
Thu
24
Fri
23
Sat
23
Sun
25
Mon
27
Arhivă Radio Chișinău