Bayern Munchen o umilește pe Shakhtar Donetsk (VIDEO)

• 12 Martie 2015 08:54

După Real Madrid și FC Porto, alte două cluburi, Bayern Munchen și Paris Saint-Germain, s-au calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Nemții au obținut calificarea după ce au surclasat-o cu 7-0 pe Shakhtar Donetsk. Echipa antrenată de Mircea Lucescu a avut ghinion deoarece a jucat aproape90 de minute cu un om mai puțin după eliminarea unui fundaș central în minutul 3 al partidei.

Tot ieri, Chelsea șiPSG au jucat din nou la egalitate, scor1-1, în timpul regulamentar. În prelungiri ambele echipe au mai înscris câte o dată, iar PSG s-a calificat datorită golului în plus marcat în deplasare.

Parizienii au jucat în inferioritate numerică încă din prima repriză odată cu eliminarea starului suedez ZlatanIbrahimovic.