Australian Open | Înaintea finalei, Simona Halep declară că se simte bine și nu simte presiunea meciului

  • 26 Ianuarie 2018 18:35
Australian Open | Înaintea finalei, Simona Halep declară că se simte bine și nu simte presiunea meciului

Simona Halep a susținut, vineri, conferința de presă de dinaintea finalei cu Caroline Wozniacki, din cadrul turneului de la Australian Open. Numărul 1 WTA a declarat că este relaxată și va da totul în disputa de pe "Rod Laver Arena", chiar dacă resimte și oboseală din cauza numeroaselor ore petrecute pe teren.

"Aștept cu nerăbdare să joc mâine, să mă bucur de finală și să mă concentrez pe mine, pentru că lucrul cel mai important este să îmi fac jocul meu'', a spus Halep.

"Mă simt bine. Sunt un pic obosită din cauza numeroaselor ore petrecute pe teren. Dar mă simt bine, sunt relaxată, nu simt presiunea meciului. Am dormit mult. Acum aștept să mă antrenez un pic pentru a simți mingea. Aștept cu nerăbdare să joc mâine, să mă bucur de finală și să mă concentrez pe mine, pentru că lucrul cel mai important este să îmi fac jocul meu'', a afirmat Halep, citată de site-ul WTA.

Sursa: HotNews.ro

Tags

Alte Noutati

LIVE: Fonograf cu Victor Buruiană
Meteo Chișinău
26,64
Cer fragmentat
Umiditate:66 %
Vint:1,61 m/s
Sat
23
Sun
25
Mon
28
Tue
28
Wed
29
Arhivă Radio Chișinău