Armata siriană a eliberat din mâinile ISIS un grup de 19 femei în apropiere de orașul Palmyra

  • 08 Noiembrie 2018 17:05
 Armata siriană a eliberat din mâinile ISIS un grup de 19 femei în apropiere de orașul Palmyra

Armata siriană a eliberat un grup de 19 femei și copii care au fost răpite de autointitulata grupare Stat Islamic (ISIS) din orașul sirian Sweida, în luna iulie. Anunțul a fost făcut joi de televiziunea de stat siriană, transmite agenția Reuters, citată de Rador.

Grupul de femei și copii a fost eliberat într-o regiune din nord-estul orașului Palmyra, în urma unei operațiuni calificate de televiziunea de stat drept "o operațiune eroică și precisă", în timpul căreia armata s-a confruntat cu militanți ISIS. 

Sursa: Rador

Tags

Alte Noutati

LIVE: Bună dimineața, România!
Meteo Chișinău
17,74
Câțiva nori
Umiditate:83 %
Vint:0,34 m/s
Tue
24
Wed
22
Thu
22
Fri
21
Sat
18
Arhivă Radio Chișinău