Arcadie Spoială, victimă a furtunii de ieri. Cunoscutul regizor a murit în stânga Nistrului, strivit de o creangă

  • 12 Iunie 2024 16:33
Arcadie Spoială, victimă a furtunii de ieri. Cunoscutul regizor a murit în stânga Nistrului, strivit de o creangă

Bărbatul de 36 de ani care a murit aseară, strivit de o creangă în stânga Nistrului este Arcadie Spoială, originar din Soroca, cunoscut regizor și producător video din Republica Moldova.

Tragedia a avut loc ieri, în noaptea de 11 iunie, pe malul Nistrului, în satul Harmațca, scrie presa locală

Când a început furtuna, cei care se odihneau au auzit un zgomot puternic, au luat copiii în brațe și au ieșit afară din corturi. Din păcate, bărbatul nu a reușit să iasă la timp.

În acel moment, o ramură mare de salcie a căzut peste cort. Prietenii au sunat imediat la ambulanță și, pentru a nu pierde timp, au transportat victima către ambulanță.

 

Tags

Alte Noutati

LIVE: Deschis în week-end
Meteo Chișinău
27,37
Nori împrăștiați
Umiditate:44 %
Vint:4,04 m/s
Sun
21
Mon
20
Tue
20
Wed
23
Thu
24
Arhivă Radio Chișinău