Andrei Năstase a votat. „Avem de-a face cu niște alegeri cruciale”

  • 24 Februarie 2019 10:28
Andrei Năstase a votat. „Avem de-a face cu niște alegeri cruciale”

Copreședintele blocului ACUM, Andrei Năstase, candidat în circumscripția nr. 33 din municipiul Chișinău, a declarat că a votat astăzi pentru ”schimbarea lucrurilor în bine în Republica Moldova”.

El a calificat alegerile de astăzi drept cruciale pentru viitorul Republicii Moldova.

„Avem nevoie de schimbare și am încredere că, împreună cu colegii mei, vom face o schimbare. Să ieșim mulți la vot și să ne facem dreptate și o viață mai bună. Toți oamenii de bună credință să iasă astăzi la vot. Ne așteptăm la o majoritate a voturilor. Nu vom face nicio alianță cu hoții, nu vom face alianță cu Dodon, Șor și Plahotniuc, vom face alianță cu poporul(...). Avem de-a face cu niște alegeri cruciale”, a declarat Andrei Năstase.

În aceeași circumscripție cu Andrei Năstase mai candidează Constantin Țuțu (PDM), Andrei Nastas (independent), Vladimir Roșca (PSRM), Călin Vieru (independent) și Boris Volosatâi(independent).

Tags

Alte Noutati

LIVE: Deschis în week-end
Meteo Chișinău
11,07
Ceață
Umiditate:95 %
Vint:3,6 m/s
Sun
11
Mon
7
Tue
8
Wed
12
Thu
9
Arhivă Radio Chișinău