Andorra - Moldova, scor 0:3

• 06 Martie 2014 10:21

Moldova a obținut o victorie categorică, scor 3-0, în meciul amical disputat cu Andorra.

Naționala lui Ion Caras s-a impus fără drept de apel în fața modestei echipe andorrane conducând la pauză cu 2-0 grație golurilor înscrise de Alexandru Epureanu (min.13) și Luvannor Enrique (min.22). Epureanu a reușit dubla în repriza secundă (min.52) și a ajuns astfel la 6 goluri marcate pentru națională în 59 de partide. Luvannor Enrique a jucat al patrulea meci pentru tricolori reușind al doilea gol.

Moldova și Andorra s-au mai întâlnit până acum de două ori, de asemenea în partide amicale. În 2011 Moldova a învins cu scorul 2-1 în meciul disputat în orașul Lagos, Portugalia, iar anul trecut, la Chișinău, a fost consemnat rezultatul de egalitate, scor 1-1.