Alte două decese din cauza COVID-19 au fost înregistrate în R.Moldova

  • 27 Aprilie 2020 11:03
Alte două decese din cauza COVID-19 au fost înregistrate în R.Moldova

Încă două decese din cauza coronavirusului au fost anunțate astăzi. Este vorba de un bărbat de 64 ani, din mun. Chișinău, internat la IMSP Institutul de Medicină Urgentă pe data de data de 16 aprilie și care mai suferea de diabet zaharat, hipertensiune arterială și insuficiență respiratorie severă.

Și o femeie în vârstă de 69 ani, din r-nul Dubăsari, regiunea transnistreană a decedat de COVUD-19. Astfel numărul victimelor se ridică la 98 de cazuri în R. Moldova.
04.2020, care mai suferea si de alte maladii. Si o femeie
în vârstă de 69 ani, din r-nul Dubăsari.

De la declanșarea pandemiei cu COVID-19 în R. Moldova 3408 persoane au fost infectate cu noul tip de coronavirus, iar 98 au decedat din cauza acestui virus.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Matinal cu Victoria Cușnir și Sergiu Scânteian
Meteo Chișinău
23,29
Cer fragmentat
Umiditate:66 %
Vint:0,45 m/s
Wed
23
Thu
23
Fri
22
Sat
22
Sun
23
Arhivă Radio Chișinău