VIDEO | Viorica Dumbrăveanu: 143 de persoane infectate cu COVID-19 sunt spitalizate în stare gravă

  • 10 Aprilie 2020 10:53
VIDEO | Viorica Dumbrăveanu: 143 de persoane infectate cu COVID-19 sunt spitalizate în stare gravă

143 de persoane infectate cu COVID-19 sunt spitalizate în stare gravă. Opt dintre acestea sunt conectate la aparate de respirație artificială. Potrivit ministrului Sănătății, Viorica Dumbrăveanu, trei persoane intubate se află la Spitalul Republican, iar cinci – la Institutul de Medicină Urgentă.

Până acum 1289 de persoane au fost confirmate cu COVID-19, după procesare a 6271 de teste. 56 de persoane au fost vindecate de noul tip de coronavirus, iar 29 au decedat.

 

 

 

 

Tags

Alte Noutati

LIVE: Obiectiv, România!
Meteo Chișinău
31,07
Cer fragmentat
Umiditate:23 %
Vint:1,76 m/s
Tue
25
Wed
23
Thu
24
Fri
23
Sat
20
Arhivă Radio Chișinău